Milk Soy White Isolated Soya Bean  - 9lnw / Pixabay

Je sója opravdu zdravá? Prohlédněte si toto video

Stále slyšíme jak je sója moc zdravá, ale je to pravda? Nemůže našemu organismu škodit? Podle některých odborníků nabízí trh sojové potraviny, které je lepší ignorovat.  Přesto tato propíraná všemi směry luštěnina obsahuje mnoho bílkovin, vlákniny, železa, vápníku, draslíku, hořčíku a vitamínů. Je bohatá i na lecitin snižující cholesterol nebo na nenasycené mastné kyseliny, včetně omegy 3.

Ovšem syrové boby obsahují také balík toxických látek, je tady riziko, že do těla dostaneme více jedu než výživy.  Proto je nutné sóju patřičným způsobem zpracovat.  Navíc sója jako luštěnina i jako mouka je nestravitelná a velmi zatěžuje organismus. Odborníci doporučují se vyhýbat průmyslově a “západním způsobem”zpracované sóji – především v podobě již zmiňované mouky.

Na Slovensku i v Čechách se konzumace sóji stále propaguje. Pokud vás toto téma zajímá, tak si klikněte na níže uvedené odkazy o sóji. Oba materiály jsou v anglickém jazyce.

//articles.mercola.com/sites/articles/archive/2000/04/09/soy-research-update.aspx

Video, závažný dokument nejen o sóji, odvysílán ve Francii televizi v březnu 2008:
//articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/05/01/this-company-may-be-the-biggest-threat-to-your-future-health.aspx?source=nl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *