Spirulina Alga Vegetable Proteins  - Nouchkac / Pixabay

Spirulina – poznejte zázrak zdravé stravy

Řasa Spirulina RAW (Spirulina Platensis) je jednou z nejstarších forem života na Zemi. Poskytuje širokou škálu výživných látek a byla po staletí součástí výživy mnoha asijských kultur. Japonci klasifikují Spirulinu jako funkční potravinu. Je nejbohatším přírodním zdrojem biologicky dostupných vitamínů skupiny B, podporujících trávení a metabolismus. Je bohatá na selen, jakož i minerál jód a mnoho jiných prvků. Před mnoha lety si Aztékové jedinečných účinků modrozelené sladkovodní řasy vážili natolik, že ji dokonce využívali jako platidlo.

Spirulina obsahuje:

  • významné množství proteinů, poskytuje je nejvíce ze všech přírodních potravin, více než maso, ryby, sója, obilniny
  • chlorofyl pomáhá z organismu odstraňovat těžké kovy a toxiny, pročišťuje krev
  • železo, 5x více než pivní kvasnice, 8x více než hovězí maso
  • beta-karoten, téměř 19x více než mrkev
  • vitamin B 12, spirulina je nejbohatším přírodním zdrojem vitaminu B 12
  • polysacharidy jsou snadno a rychle vstřebatelné, mají nízký glykemický index, poskytují rychlou energii
  • karotenoidy, enzymy, vápník, hořčík, chrom, esenciální mastné nenasycené kyseliny

Kontraindikace

Spirulina se nedoporučuje u lidí nemocných na ledviny a v těch případech, kdy jim bylo doporučeno omezení příjmu bílkovin v jídle, a také při akutních žaludečně-střevních onemocněních.

Spirulina – shrnutí

Intenzivně působí na posílení, obohacuje výživu potřebnými látkami. Je účinná při snížené imunitě (pro často nemocné na záněty horních cest dýchacích, po prodělaných virových a jiných infekčních onemocněních). Dále působí na obnovu normální mikroflóry střev při dysbakteriózách, použije se její aplikace v programech snižování hmotnosti, jakož i při vegetariánském způsobu stravování a během církevních půstů.

Zajímavé výsledky jsou při chronických zánětlivých onemocněních, kolitidách, cholecystitidách, hepatitidě, bronchitidě, osteochondroze, nemocech kloubů, AIDS a jiných.

kkolosov / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *