Fitness Age Move People Woman Fit  - vickybhargava / Pixabay

Nejlepší tipy pro rychlé zhubnutí

Existuje mnoho způsobů jak zhubnout rychle. V tomto článku se Vám pokusíme představit několik z těch nejlepších způsobů, jak zhubnout které jsou vyzkoušeny a fungují. Asi každý ví, že hubnutí = cvičení. Na tomto prostém faktu, že bez cvičení se nedá pořádně zhubnout, nezmění nic ani reklamní masáž od výrobců zázračných pilulek na zhubnutí.

Cvičení na hubnutí vám pomůže dosáhnout hned několika cílů. Při cvičení spálíte více kalorií a hubnete tak rychleji. Cvičení na hubnutí také zajistí, že nebudete nabírat svou váhu zpět.

Cvičení také není prospěšné jen pro hubnutí ale i pro vaše celkové zdraví. Pro začátek byste měli při hubnutí cvičit alespoň 30 minut 3x týdně. Postupně byste tuto dávku cvičení na hubnutí měli navyšovat alespoň na 45 minut 5x týdně.

Cvičení pro zhubnutí neznamená posilování!

Mnoho lidí, když se začne mluvit o cvičení na zhubnutí, tak si automaticky představí nějaké posilování, aerobik nebo jiné úmorné a vysilující trápení a moc se jim nechce začínat cvičit, aby zhubli. Silová cvičení jsou obecně dobrá – jsou mnohem namáhavější a spotřebujete při nich mnohem více kalorií. Dochází ale také k tomu že při tomto typu cvičení na zhubnutí se tukové zásoby postupně přeměňují na svalovou hmotu a to nemusí být nutně to, co chcete. Základními cviky na zhubnutí by měli být spíše lehčí aerobní aktivity jako jogging (lehký běh), rychlá chůze a podobné aktivity, při kterých zatěžujete celé tělo, a dochází k rovnoměrnějšímu odbourávání tukových zásob.

stevepb / Pixabay

Chcete rychle zhubnout? Zapisujte si to, co jíte.

Může to vypadat jako banalita nebo zbytečnost, ale pokud berete hubnutí vážně, nesmíte se spoléhat jen na svou paměť. Musíte si zapisovat vaše cvičení i to co jíte. Jen tak budete mít přehled a kontrolu nad tím co jste jedli. Lidé mají jinak tendenci zapomínat a zlehčovat množství toho co snědli. U každé položky byste si měli evidovat i počet kalorií. Váš deník vám pomůže i při sledování toho jaké cvičení vám nejvíce pomáhá nebo jaké jídlo si vybrat. Máte tak možnost vždy na nějakou dobu vyzkoušet jiný typ cvičení nebo stravy a s dostupem několika dní nebo týdnů vyhodnotit nakolik byla tato změna pro vaše hubnutí úspěšná

Rychlé zhubnutí = začněte pomalu!

Možná vám to budete znít nesmyslně, ale nic neuškodí rychlému zhubnutí tak jako to že si nastavíte nereálné plány a rychle vyčerpáte všechnu svoji energii. Pro rychlé zhubnutí není důležité to, jak intenzivně začnete cvičit nebo jak drasticky změníte svůj jídelníček. Naopak, pokud chcete zhubnout, musíte postupovat krok po kroku a postupně si své cíle začít zvyšovat. Pro začátek stačí začít cvičit několikrát týdně a lehce upravit svůj jídelníček.

Nejlepší tipy pro rychlé zhubnutí

annca / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *