Tape Measure Measure Thick Fat  - Bru-nO / Pixabay

Jak reaguje žaludek a střeva po vypití studené vody?

Po přečtení tohoto článku zjistíte, proč dobře činíte, když nepijete ledovou vodu. Představte si tuto situaci. Je tady jaro a vy stojíte na dřevěné terase domu, která vede až k jezeru. Vzduch je sice teplý, ale vrchní hladina jezera ještě před nedávnem nesla kusy ledu. Voda je průzračně modrá a vy dohlédnete až na dno. Hup a už jste ve vodě.

Jak zareaguje vaše pokožka a tělo? Cítíte se sevření nebo uvolnění? Teplá voda pokožku uvolní a otevře póry, zatímco studená voda naopak pokožku stahuje a póry uzavře. No a to stejné se děje i s vaším zažívacím traktem pokud vypijete ledovou vodu.

Co se tedy přihodí po vypití studené vody?

Vaše tělo utrácí energii k regulaci teploty, namísto trávení a absorbování živin z potravy. Při pití studených nápojů se omezuje trávení, krevní cévy se zužují, stíží se hydratace těla. Nastává paradox, přestože pijete tak ztrácíte tělesné tekutiny. A pokud jste zvyklí pít ledovou vodu s jídlem nebo po něm, teplota vody ztužuje tuky z jídla, a ty pak zůstanou nestrávené.

A co dělá nestrávené jídlo? Zahnívá, jsme jen krůček od rakoviny tlustého střeva! Co víc? Pití chladné vody vytváří nadbytečné hleny, a ty snižují funkci vašeho imunitního systému. Co to znamená? Jste mnohem více náchylní na rýmu či jiné infekční nemoci. Panuje názor, že studená voda je přínosem, neboť při jejím oteplení spaluje tělo extra kalorie. Není naprosto žádoucí, abychom svůj zažívací trakt nutili k těžší činnosti. Jeho funkci mu musíme naopak ulehčit! Je mnoho jiných možností jak spálit extra kalorie.

Přínosy pití vlažné vody

Stimuluje se tvorba vašich vlastních trávicích enzymů, zlepší se vám trávení, nehrozí vám hydratace těla, střeva lépe pracují, a pokud do vody přidáte i citronovou šťávu. Záruka pevného zdraví!  Dále jídlo se rychleji rozkládá, zvyšuje se přirozený detoxikační proces těla prostřednictvím ledvin, kůže, i lymfatického systému. Pokud se naučíte pít vlažnou vodu, minimálně počítejte se zlepšením svého trávení. Dokonce přestanete mít chuť na cukr a sladkosti! Vyzkoušejte to a zbavíte se dlouholetých potíží s trávením.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *